MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW NA BEZPŁATNE SZKOLENIA KOMPUTEROWE które są przeznaczone dla osób od 18. do 90. roku życia. Biblioteka poleca je szczególnie tym osobom, które chciałyby utrwalić swoją dotychczasową wiedzę, nauczyć się czegoś nowego, a także osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy tym, które dotychczas nie korzystały z sieci (dla tych ostatnich przeznaczone jest dodatkowe szkolenie „Pierwsze kroki z komputerem”).

Przykładowe tematy bezpłatnych szkoleń, z których mogą skorzystać mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego:
W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej?
Jak zapisać się przez Internet do lekarza? Co zrobić, by zadbać o prywatność naszą i bliskich w sieci?
Co napisać w CV, by dostać dobrą pracę? Jak założyć konto na Facebooku, w jaki sposób sprawdzać oceny dziecka w dzienniku elektronicznym?
Jak znaleźć ciekawy
koncert czy wystawę w swojej okolicy, jak kupować w sieci bilety na spektakle?Skąd czerpać informacje o swojej miejscowości, jak sprawdzić, co robią posłowie i posłanki wybrani z danego okręgu?

 

Szkolenia są bezpłatne. Odbywają się w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Gmina Lidzbark Warmiński dołączyła do tej inicjatywy jako jedna ze 101 gmin z całej Polski.

 

Zapisy:

 tel. 89 767 30 25 lub osobiście Miejska Biblioteka Publiczna ul. Ratuszowa 4